PARĘ SŁÓW O TEJ STRONIE

Szanowni Państwo!

Pod tym adresem powstała witryna edukacyjna pt. Wirtualne Muzeum Orła Białego, poświęcona dziejom oraz symbolice polskiego herbu państwowego Orzeł Biały. Jest ona przeznaczona dla: uczniów szkół podstawowych i średnich, maturzystów, studentów, nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie, wychowawców i wszystkich, dla których ta tematyka i symbolika jest bliska i ważna. Na stronie znajdziecie artykuły popularnonaukowe mojego autorstwa, galerie ilustracji prezentujących dzieje Orła Białego w różnych okresach historycznych oraz rozmaite materiały dydaktyczne do pobrania (scenariusz lekcji, karty pracy, prezentacja itp.). Proszę zajrzeć tu ponownie za jakiś czas.

Strona dostępna pod adresem http://orzelbialy.uni.lodz.pl/wordpress/ to kopia zapasowa opisanej wyżej witryny edukacyjnej, którą wykorzystuję w ramach zajęć dydaktycznych dla studentów historii z grup nauczycielskich w celu prezentacji podstaw obsługi systemu CMS WordPress. Ich pierwsze strony informacyjno-dydaktyczne znajdują się w menu strony w dziale TIK (Technologia Informacyjno-Komunikacyjna dla Nauczycieli)